Hakkımızda
Firmamız kurucusu Esat Tevfik HANCI, 28 yıldır otomotiv sektöründe edindiği tüm bilgi birikimi ve tecrübesini bu alana yönlendirerek ülkemizde engelli araç adaptasyonları ve engellilere yönelik ulaşım araçları konusunda bir ilke imza attı.
Araçlarımız
Engelli ve yaşlı bireylerin ulaşımda yaşadıkları zorlukları azaltmaya yönelik hazırladığımız transfer araçlarının kiralama seçenekleri
* Kiralama fiyatları günlük olarak listelenmiştir.
Hareketli koltuk sisteminin altına takılan özel tekerlekli aparatla birleşerek, koltuk sisteminin bir bütün olarak tekerlekli sandalyeye dönüşmesine olanak sağlar.Gerek binek araçlarda ön sol ve ön sağ koltuğa, gerekse minibüs tipi araçlarda arka yan kapı hizasına başarıyla uygulama yapılabilmektedir

Tekerlekli sandalyeye dönüşebilen koltuk sistemi, torpido genişliği ve koltuk arası mesafesi geniş olan (ön sağ koltuğa takılalcaksa) tüm araçlara uygulanabilmektedir. Bunun yanısıra elbette ki kullanacak kişinin boyu da sistem açısından önem taşımaktadır.

Ford Grand C-Max, Skoda Superb, Nissan Qhasqai, Mercedes Vito gibi araçlar bu uygulamanın sorunsuz uygulandığı araçlara en uygun örneklerdir..
Core team
1996 yılında Isveç'in Goteborg kentinde küçük bir atölyede ilk üretimini yapan Autoadapt, bugün hareket kabiliyeti kişilere yönelik araç tasarımlarında Dünya'da en bilinen firmadır. Autoadapt ile birlikteliğimiz 2013 yılında başladı. Autoadapt aynı zamanda Dunyadaki en büyük engelli araç asansörleri üreten Amerika'lı Braun firması ve emniyet kemeri sistemleri üreten Ingiliz Unwin firmasının sahibi olarak bu konuda çok geniş bir alanda hizmet vermektedir (www.autoadapt.com).
Italyan KIVI firması engelli sürücüler için çözümler üretmektedir. Küçük bir aile şirketi olarak 2000 yılında faaliyete geçen KIVI bugün Brezilya'dan Japonya'ya kadar Dünyanin birçok bölgesinde bilinen ve tercih edilen bir marka haline gelmiştir (www.kivi-mobilityfreedom.com).
Hollanda'da bulunan Tripod firması alçaltılmış tabanlı araçlar üretmektedir. 1980 yılında faaliyete geçen firma tekerlekli sandalye kullanıcılarının rahatlıkla faydalanabileceği araçlar üretmek üzere yola çıkmıştır. O dönemde çok büyük ve çok ağır olan tekerlekli sandalyelerin araca sığmasını sağlayabilmek amacıyla aracın orjinal yapısını farklılaştırma yoluna gitmiştir. Bu güne kadar bir çok farklı markanın farklı modellerinde uygulamalar yapmış ve bu konuda uluslararası bir lider konumuna gelmiştir (www.tripodmobility.com).
Tribus bir Hollanda şirketi olup, herkes için ve her yere ulaşabilmek için hem küçük boy hem de büyük boy araçları ihtiyaca göre dizayn etmektedir. Aynı zamanda bu çalışmalarını tekerlekli sandalye ulaşımlarında, havaalanı transferlerinde veya diğer transfer hizmetlerinde kullanarak modern şekilde ihtiyaca uygun çözümler üretmektedir. (www.tribus.com.tr).
Hakkımızda
HNC Otomotiv(HNC) olarak, 2009 yılından itibaren engelli ve yaşlıların kolayca kullanabileceği araçlar hazırlamaya başladık. Hareket kabiliyeti kısıtlanmış kişilerin başkalarına bağımlı kalmadan seyahat edebilmelerini sağlamak ve böylelikle bu kişilerin yaşam kalitelerini arttırmak amacıyla yola çıktık. Buna ilave olarak bu kişilerin özellikle şehrimizde karşılaştıkları ulaşım sorunlarına bir çözüm olarak özel olarak hazırlanmış binek araçlar ile transfer hizmetleri ve araç kiralama konusunda faaliyete geçtik. Bugün, engelli ve yaşlıların ulaşımına hizmet veren, TSE standartlarına uygun en geniş araç filosuna sahibiz.

Firmamız, engelli, yaşlı, geçici veya kalıcı fiziksel hareket kaybı olan bireylerin otomobil kullanımlarını kolaylaştıran araç adaptasyon ürünlerinin Türkiye'deki tanıtım, danışmanlık ve uygulama alanlarında faaliyetini sürdürmekte bu konuda tüm yenilikleri takip ederek en iyi çözümleri üretmektedir. Hedefimiz bu alanda ülkemizde en kaliteli ve güvenilir hizmeti vermek ve bu konuda öncülüğümüzü devam ettirmektir.